Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ośrodek Pomocy Społecznej w Szastarce

ul. Lubelska 17, 23-225 Szastarka

Praca

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Główny Księgowy w Ośrodku Pomocy Społecznej

Jednostka ogłaszająca: Ośrodek Pomocy Społecznej w Szastarce, Szastarka 121, 23-225 Szastarka

Data ogłoszenia: 2022-11-10

Termin składania dokumentów: 2022-11-21

Wymagane wykształcenie:

 ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości

Wymagania związane ze stanowiskiem:

Kandydat powinien spełniać wymagania, zgodnie z art. 54 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1634 z późn. zm.) następujące wymagania:

1) ma obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, chyba że odrębne ustawy uzależniają zatrudnienie w jednostce sektora finansów publicznych od posiadania obywatelstwa polskiego;

 2) ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;

3) nie był prawomocnie skazany za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;

 4) posiada znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego;

 5) spełnia jeden z poniższych warunków:

a) ukończył ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,

b) ukończył średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,

c) jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,

d) posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.

Zakres obowiązków:

1) Prowadzenie gospodarki finansowej jednostki i rachunkowości jednostki zgodnie z przepisami prawa oraz przepisami wewnętrznej jednostki.

2) Prowadzenie prawidłowej gospodarki środkami budżetowymi i pozabudżetowymi.

3) Przestrzeganie dyscypliny finansowo-budżetowej oraz zasad prawidłowej, oszczędnej gospodarki budżetowej.

4) Nadzorowanie prac z zakresu rachunkowości wykonanych przez pracowników jednostki i odpowiedzialność za całokształt prac związanych z działalnością finansowo – księgowa jednostki.

5) Dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji finansowych z planem finansowym.

6) Nadzór i kontrola poprawności wykonania budżetu Ośrodka Pomocy Społecznej w Szastarce zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości i ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.

7) Organizacja i obieg dokumentacji finansowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Szastarce

8) Kierowanie rachunkowością Ośrodka Pomocy społecznej w Szastarce.

9) Opracowanie analiz, planów i sprawozdań finansowych, bilansów i wniosków.

10) Sprawdzanie zgodności formalno – prawnej dokumentów finansowych z obowiązującymi przepisami.

11) Przygotowanie projektu budżetu Ośrodka Pomocy Społecznej w Szastarce i nadzór nad jego realizacją.

12) Dekretacja dokumentów wg obowiązującego planu kont i zatwierdzenie ich do wypłaty.

13) Sporządzanie list wynagrodzeń i rozliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych.

14) Prowadzenie ksiąg inwentarzowych środków trwałych, wyposażenia.

15) Rozliczanie inwentaryzacji.

16) Dekretacja i księgowanie dokumentów księgowych  i wprowadzenie do systemu informatycznego.

17) Rozliczanie składek na ubezpieczenie społeczne i obsługa systemu informatycznego PŁATNIK, RADIX.

18) Praca w systemie informatycznym kadrowo- płacowym - księgowym.

19) Naliczanie i rozliczanie funduszu świadczeń socjalnych.

20) Prowadzenie księgowości syntetycznej, analityki wydatków i kosztów.

21) Przygotowanie oraz wypłata świadczeń realizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Szastarce w ustalonych terminach.

22) Współpraca z innymi działami w zakresie opracowania informacji i analiz finansowych. Uzgadnianie na bieżąco z działami oraz zainteresowanymi pracownikami wielkości posiadanych środków na wypłatę świadczeń, jak również uczestnictwo w przygotowaniu sprawozdawczości w tym zakresie.

23) Prawidłowe i terminowe dokonywanie sprawozdań i rozliczeń.

24) Bieżąca kontrola nad wykonywaniem umów zlecenia oraz umów o dzieło, sporządzanie dokumentacji związanej z ich wykonaniem oraz przyjmowanie dokumentacji potwierdzającej ich wykonanie

25) Rozliczanie podatku pracowników i przekazywanie ich do właściwego terenowo Urzędu Skarbowego.

26) Systematyczne śledzenie zmian w przepisach oraz skuteczne posługiwanie się przepisami w realizacji zadań.

Wymagane dokumenty:

  1. List motywacyjny z własnoręcznym podpisem,
  2. CV z dokładnym opisem przebiegu pracy zawodowej i własnoręcznym podpisem,
  3. Kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  4. Kserokopie dokumentów potwierdzające wykształcenie, kwalifikacje zawodowe, staż pracy, poświadczone za zgodność z oryginałem własnoręcznie przez kandydata.
  5. Oświadczenie, że kandydat nie był karany za przestępstwa i przestępstwa skarbowe popełnione z winy umyślnej oraz że nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne.
  6. Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego, pełnej zdolności do czynności prawnych oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych.
  7. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych o następującej treści:
    „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w treści dokumentacji aplikacyjnej w celu przeprowadzenia konkursu na stanowisko Głównego księgowego  w  Ośrodku pomocy Społecznej  w Szastarce, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a oraz art. 9 ust. 2 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”.
  8. Dokumenty zawarte w załączniku nr 1 i nr 2 do niniejszego ogłoszenia.

Warunki pracy

Praca w pozycji siedzącej, w pomieszczeniu wieloosobowym, na parterze w budynku UG w Szastarce (budynek nie posiada windy), przy sztucznym oświetleniu i na wydzielonym miejscu pracy (odrębne biurko wraz z zestawem komputerowym) praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie.

Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia o naborze, wskaźnik zatrudnionych osób niepełnosprawnych w jednostce, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2020 r. poz. 426 z późn. zm.) jest niższy niż 6%

Miejsce składania dokumentów:

1. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać lub przesłać w zamkniętych kopertach z adnotacją:

„Nabór na stanowisko Głównego Księgowego w Ośrodku Pomocy Społecznej w Szastarce” w nieprzekraczającym terminie do dnia – 21.11.2022 r do godz. 1200

w Ośrodku Pomocy społecznej w Szastarce, pokój nr 8 lub drogą pocztową: Ośrodek Pomocy Społecznej w Szastarce, Szastarka 121, 23-225 Szastarka.

2. W przypadku nadania oferty za pośrednictwem poczty lub kuriera, decyduje data wpływu do Ośrodka Pomocy Społecznej w Szastarce. Dokumenty aplikacyjne, które wpłyną do Ośrodka Pomocy Społecznej w Szastarce w późniejszym  terminie nie będą rozpatrywane.

3. Nie przyjmuje się dokumentów przesłanych drogą elektroniczną.

4. Dokumenty nierozpatrzone lub odrzucone należy odebrać osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Szastarce

5. Po upływie 3 miesięcy od dnia upowszechnienia informacji o wynikach naboru na stanowisko urzędnicze, nieodebrane przez kandydatów dokumenty zostaną komisyjnie zniszczone.

Załączniki:

Informacja o wyniku naboru

Utworzono dnia 08.12.2022, 11:45

Załącznik nr 2 do Zarządzenia 8.2022 Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze

Utworzono dnia 14.11.2022, 13:05

Zarządzenie nr 8. 2022 z dnia 10.11.2022

Utworzono dnia 10.11.2022, 15:22

Załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr 8.2022 Regulamin dotyczący naboru na stanowisko

Utworzono dnia 10.11.2022, 15:04

Załącznik Nr 1 do ogłoszenia Rodo

Utworzono dnia 10.11.2022, 15:03

Załącznik Nr 2 do ogłoszenia

Informacje

Liczba wyświetleń: 251
Utworzono dnia: 10.11.2022
Dokument wprowadził:
Agnieszka Kowalik

Historia publikacji

  • 08.12.2022 11:45, Administrator
    Dodanie załącznika: Informacja o wyniku naboru
  • 14.11.2022 13:05, Administrator
    Edycja załącznika: Załącznik nr 2 do Zarządzenia 8.2022 Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze
    Dodanie załącznika: Załącznik

OPS w Szastarce